Nordic Walking, sport pro každého

Začněte se certifikovanou lektorkou!

Jak mám začít?

Nordic Walking je pohybová aktivita, vytrvalostní sport pro každého. Je zcela jedno v jaké jste kondici a můžete se mu věnovat v každém ročním období. Nedílnou součásti jsou speciální nordicové hole. Pozor - nezaměňujte za "trekové"!

Nordic Walking má i určitý společenský rozměr, protože se většinou chodí ve skupině. Lidé se lépe seznámí a užijí si zábavu.

Původ Nordic Walkingu:
Kolébkou "severské chůze" je Finsko. V zimě roku 1988, kdy se měl v Helsinkách konat závod na běžkách, Finsko trpělo nedostatkem sněhu. Organizátorům nezbylo nic jiného, než vrazit běžkařům hole a vyrazit na trať pěšky.

Co mi to přinese?

Při chůzi s použitím speciálních holí se zapojí do činnosti celé tělo, mění se svalové napětí a dochází k prokrvení svalů. Je vhodný jako rehabilitace po operacích kloubů dolních končetin při onemocnění pohybového aparátu nebo poúrazových stavech. Je také vynikajícím prostředkem pro snižování nadváhy, protože koordinovaný pohyb svalů stimuluje látkovou výměnu a přispívá k rychlejšímu spalování tuků a kalorií.

Stabilizuje imunitní systém díky pravidelnému pohybu na čerstvém vzduchu. Pozitivně ovlivňuje psychiku a činnost mozku - zlepšuje náladu. Všeobecně posiluje dobrý zdravotní stav, sebevědomí a tělesný pocit.

Mohou ho provádět osoby s nemocemi srdce a krevního oběhu i revmatici, ale ti samozřejmě vždy pod lékařským dohledem.

Co potřebuji k tomu, abych začal/a?

 • pohodlné sportovní oblečení dle aktuálního počasí (doporučujeme tzv. cibulové vrstvení, tj. 2-3 vrstvy oblečení – termo prádlo, mikina, vesta ev. bunda)
 • pevnou sportovní obuv (ne kotníkovou)
 • bederní ledvinku/kapsu či batoh s pitím (zcela nevhodná je taška přes rameno)
 • pokrývku hlavy dle počasí (kšiltovka, čelenka, čepice)
 • dobrou náladu
 • chuť udělat něco pro své zdraví
 • hole možno zapůjčit či zakoupit

Abyste s Nordic Walking začali správně, hole vám nepřipadaly zbytečné nebo dokonce na obtíž, doporučujeme alespoň na úvod absolvovat několik hodin pod vedením zkušeného instruktora. Předejdete tím chybným návykům a případným zraněním ze špatně provedené techniky a poradíme i správný výběr holí.

Ostatní pohybové aktivity

Kdo jsme?

Naše rodina se dlouhodobě řídí přirozenými zákonitostmi, které nám dávají zdraví, energii a radost ze života.

Toužíte také po zdraví, dostatku energie a životní radosti?

MYSLÍME TO VÁŽNĚ A FUNGUJE NÁM TO

 • Všestranný pohyb, výživa a regenerace jsou naše VÁŠEŇ!
  Na základě Vašich časových možností Vám pomůžeme optimalizovat zdraví, výkon, radost z pohybu, popř. dosahovat ambiciózních sportovních cílů.
 • Nestavíme tabulkové nutriční plány.
  V rámci naší komplexní služby se osobně podělíme o přirozené stravovací principy, které sami dlouhodobě žijeme a které fungují.
 • Jak správně regenerovat ?
  Správně vyživené, hydratované a „odpadem“ nezatížené tělo si s pasivní regenerací poradí samo. S aktivní regenerací Vám pomůžeme my.
 • Chci vědět víc

Nezaujalo ?

Nevadí :-)
Důležité je, že si již pamatujete naše logo a základní informace o naší nabídce. Může se to všechno jednou hodit...

Určitě neprohloupíte, když si od nás necháte na Váš e-mail sem tam poslat krátkou zprávičku o tom, co je u nás nového.